Tasarım Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

omer09

Moderatör
Moderatör
*Öncelikle detay seviyesi ayarlarken buradaki kural işinize yarayabilir.

*Tasarım yaparken eğer tasarım bir oyun ise renkli işler izleyicinin sıkılmasını engelleyebilir. (nintendonun mario oyunları ve gta vice city buna bir örnektir.)

*Şirin şeyler tasarlarken yuvarlak hatlara sahip olmasına dikkat edin.

*Şirin olmayan modellerde bile keskin noktaları pahlamak (bevel) modelleme yaparken ekstra gerçekçilik ve güzellik katacaktır.

*Tasarım yaparken başkalarının tasarımlarını taklit etmeye veya başka tasarımların iyi olan yönlerini kullanmaya gayret edin. özgün olmaktan kaçının.

*İnsanlar eski olan şeyleri sever. çünkü insanlar onlara tanıdık gelen şeyleri sever. bu yüzden hedef kitlenizin beyninde büyük yer kaplayan çocukluk anılarındaki eski tasarımları taklit etmeye çalışabilirsiniz.(eski dizilerin tutmasının bir sebebi de budur)

*Hazır şablon veya model kullanabilirsiniz ama renk paleti uyumu ve genel olarak uyumluluk önemlidir. hazır malzeme kullanırken buna ayriyeten dikkat etmeniz gerekebilir

*Karakter tasarlamadan önce biraz da olsun anatomi öğrenin. ve mümkünse stilistik çalışmadan önce gerçekçi çalışmayı öğrenin.

*Fizik kurallarına dikkat edin. hayali fizik kuralları uydursanız bile, o hayali kurallara dikkat edin. her zaman bir kuralınız olsun.

*tasarımları önce basit bir şekilde çizin. hoş gözüküyorsa uygulamaya geçin

*yeni tasarım aramak istemiyorsanız karalamalardan karakter ayıklayabilirsiniz. bu ayıklama işleminde de genel tasarım yapılarına benzetmeyi ve benzerlerini seçmeyi unutmayın.
 
Son düzenleme:

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)

Üst